KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033047
nr 1503 3047
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 312x40 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:17:12
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
Konrad Simonsson
Läs mer om Konrad Simonsson